Mircea Dridea a părăsit Petrolul!

5.FOTBAL:PETROLUL PLOIESTI-GAZ METAN MEDIAS,LIGA 1 (12.04.2014)Pe nea Mircea l-am văzut la stadion înaintea meciului cu brăilenii. Coborâse să-și ia ochelarii uitați în mașină. Era cu privirea pierdută, în ceață, parcă înainte de a lua o decizie limită.

La 48 de ore după partidă, cel mai probabil cu inima strânsă, seniorul echipei, președintele de onoare al Petrolului, lăsa în cancelaria clubului o foaie oficială prin care anunța despărțirea de echipa care l-a consacrat și l-a dus pe culmile cele mai înalte ale performanței sportive!

L-am sunat astăzi, mi-a răspuns și, cu vocea voalată, parcă în lacrimi, mi-a confirmat decizia luată. “Nu am să spun niciodată despre cele întâmplate, nu o să arunc cu invective și nici nu voi vorbi urât despre echipa mea de suflet: despre foști, actuali sau viitori conducători, finanțatori, antrenori, jucători sau spectatori! Desigur, nu s-a întâmplat doar ceva, s-au întâmplat mai multe dar despre asta o să vorbim altădată! Important este că s-a ajuns într-un punct dorit de alții, nu de adevărații iubitori ai echipei! Am citit și eu ce a apărut în presa electronică, de puțină vreme, aveți răspunsuri imediate doar dacă citiți unde s-a scris și cine a semnat!

Dar ce mai contează? Pe cine mai interesează? În scurtă vreme voi pleca pentru trei luni spre fiica mea, în America, și voi avea timp să mă răcoresc, dacă nu chiar să uit cele întâmplate. Dacă o să mai mă simt în stare, la revenire, o să vă spun mai multe… Acum chiar nu vreau să mai vorbesc!” a declarat Mircea Dridea, unul dintre membri fondatori ai ACS Petrolul 52, actualul Petrolul Ploiești.


Lasă un comentariu


NOTĂ - Poţi utiliza: HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>